Crystalite Bohemia

Crystalite Bohemia s. r. o. je významným výrobcem dekoračního a nápojového skla pro evropské i světové hotely a restaurace.

Historie společnosti Crystalite Bohemia s. r. o.

Společnost Crystalite Bohemia s. r. o. působí na českém a světovém trhu od roku 2009 a za tuto dobu již vlastní dva výrobní závody. Prvním závodem je sklárna Světlá nad Sázavou s plně automatickou výrobou dekoračního a nápojového skla. Tato sklárna má za sebou dávnou historii, založena byla již v roce 1967 a v současné době patří mezi nejvýznamnější sklárny v České republice. Druhou sklárnou vlastní společnost Crystalite Bohemia s. r. o. v obci Květná (Strání), která má za sebou rovněž dlouhou historii. Založena byla v roce 1794. V tomto závodě je výroba dle tradičních postupů českých sklářů ruční a vedle toho se tu sklo dekoruje různými, tradičními technikami.

Oba dva závody se navzájem podporují. V Květné se dekoruje, brousí a ryje sklo, které je vyrobeno jak v závodě z Květné, tak ze závodu Světlá nad Sázavou. V závodě Světlá nad Sázavou se nachází kromě plně automatizované výroby také obchodní a administrační zázemí celé společnosti Crystalite Bohemia s. r. o.

Crystalite Bohemia s. r. o. ve svých dvou závodech v současné době zaměstnává více jak 800 zaměstnanců. Pro české sklářství je jedním z nejvýznamnějších výrobců. Své výrobky prodává do více než dvaasedmdesáti zemí po celém světě.

Společnost ctí tradiční výrobu a postupy

Při výrobě dekoračního a nápojového skla se společnost Crystalite Bohemia s. r. o. plně soustřeďuje na tradiční výrobu a vývoj. Pro veškerý sortiment, který se ve sklárně vyrábí, se použitá ekologicky šetrná surovina crystalite, která neobsahuje sloučeniny olova. Společnost stále pracuje na výzkumu a vývoji, proto nově do suroviny crystalite používá titan, který zaručuje větší odolnost každého finálního výrobku.

Sklovina, vyvinutá společnosti Crystalite Bohemia s. r. o. má špičkové parametry, jako český křišťál. Vykazuje dlouhou životnost bez zašednutí. Moderní péče o sklo není hrozbou, proto lze každý výrobek mýt v myčce na nádobí.

Špičková kvalita dekoračního a nápojového skla společnosti Crystalite Bohemia s. r. o. je tou nejlepší volbou pro zařízení vašeho hotelu, restaurace a baru.